![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 2735464
*
nr 273 5464
Pigtittare
längd (a)
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 09:49:28
1
200 kr
3/10 22:19:42
2
300 kr
4/10 12:35:14
1
300 kr
5/10 23:03:05
3
400 kr
6/10 08:43:22
2
450 kr
6/10 08:43:41
2
450 kr
6/10 12:16:08
2
450 kr
6/10 12:16:09
2
450 kr
6/10 15:50:50
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 273 5464
Pigtittare
längd (a)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/10 09:49:28 | 1 | 200 kr |
3/10 22:19:42 | 2 | 300 kr |
4/10 12:35:14 | 1 | 300 kr |
5/10 23:03:05 | 3 | 400 kr |
6/10 08:43:22 | 2 | 450 kr |
6/10 08:43:41 | 2 | 450 kr |
6/10 12:16:08 | 2 | 450 kr |
6/10 12:16:09 | 2 | 450 kr |
6/10 15:50:50 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53